stereotypy.pl

wszystko co chcesz wiedzieć o stereotypach!

Absurdalne stereotypy o nastolatkach

stereotypy-nastolatki

Obecnie istnieje wiele stereotypów związanych z nastolatkami, które bardzo często wyolbrzymiają rzeczywistość i znacznie odchodzą od prawdy. Jeżeli zastanawiacie się, które z nich należą do najbardziej absurdalnych, zapraszamy do zapoznania się z poniższym zestawieniem.

  • Wszystkie nastolatki uzależnione są od mediów społecznościowych.

Faktem jest, że to tylko połowa prawdy. Owszem, nastolatki dorastają w świecie mediów społecznościowych i często z nich korzystają. A wielu z nich korzysta z nich nawet cały czas. Jednak to nie znaczy, że jest to jedyna rzecz, jaką się zajmują.

  • Nastolatki nie mają pojęcia, czym jest „prawdziwa muzyka”.

Istnieje wielu współczesnych artystów, którzy tworzą bardzo piękną muzykę. Jednym z najlepszych przykładów może być tutaj Taylor Swift albo Billie Eilish – młode artystki, których muzyka potrafi dotrzeć w najgłębsze zakamarki ludzkiej duszy.

  • Nastolatki nie pracują tak ciężko jak starsze pokolenia w ich wieku.

Uważa się, że w dzisiejszych czasach nastolatki są leniwe. Jednak wystarczy spojrzeć na wszystkich nastolatków, którzy odnoszą różne sukcesy, takich jak Bethany Mota, Malala i Mo’ne Davis. Osoby te osiągają znacznie bardziej imponujące rzeczy niż większość dorosłych, a do tego ciężko pracują.

Nastolatki tworzą dzisiaj prosperujące biznesy, biją rekordy sportowe i zdobywają Pokojowe Nagrody Nobla. Nie można więc twierdzić, że takie czynności nie wymagają ciężkiej pracy.

  • Nastolatki całymi dniami strzelają sobie selfie.

Ten punkt nawet nie zasługuje na wyjaśnienia.

  • Dzisiejsze nastolatki zawsze robią złe rzeczy.

To stwierdzenie jest nie tylko nieprawdziwe, ale także niegrzeczne.

  • Wszystkie nastolatki mają obsesję na punkcie Justina Biebera i One Direction.

Po pierwsze, nie każdy nastolatek jest zagorzałym fanem powyższych gwiazd muzyki. Jest całe mnóstwo innych utalentowanych celebrytów, których traktują jako wzorzec do naśladowania.

  • Nastolatki nie mogą wytrzymać ani jednego dnia bez telefonu.

Owszem, wielu nastolatków może zbzikować z powodu braku dostępu do telefonu komórkowego. Jednak są w stanie wytrzymać jeden dzień. Tylko że będzie to dla nich bardzo trudne.

  • Nastolatki nie pomagają innym.

Istnieje przekonanie, że nastolatki dbają tylko o siebie. W rzeczywistości są nastolatki, które robią niesamowite rzeczy, aby pomóc innym. Na przykład, zakładają własne fundacje, aby pomóc swoim społecznościom i uczynić świat lepszym miejscem.

  • Nastolatki nie potrafią pisać.

Nastolatki wciąż używają skrótów jak LOL, ROTFL, TMI, TBH, SMH itd. Są to głównie skróty używane w mediach społecznościowych i nie są na co dzień wykorzystywane, na przykład, w szkolnych gazetach lub esejach na studia. Obejmują głównie SMS-y lub tweety, ponieważ tak jest po prostu szybciej.

  • W dzisiejszych czasach nastolatki ubierają się niewłaściwie.

Wystarczy spojrzeć na wcześniejsze dekady, żeby zobaczyć, że w każdej z nich moda miała swoje wpadki.