stereotypy.pl

wszystko co chcesz wiedzieć o stereotypach!

Greckie stereotypy

grecja

Greków można opisać na wiele sposobów. Są komunikatywni, opiekuńczy, wyluzowani, gościnni, życzliwi, hojni, uśmiechnięci, zmysłowi, serdeczni, dowcipni, namiętni – lista ta może ciągnąć się w nieskończoność. Aczkolwiek, istnieją pewne stereotypy, których Grecy mają serdecznie dosyć. Sprawdźmy, jak one wyglądają.

Grecy są głośni

Cóż, w tym stereotypie jest sporo prawdy. Mieszkańcy Grecji bardzo często nie ściszają swojego głosu. W restauracjach, barach, metrze, a nawet w bibliotekach; zawsze znajdzie się ktoś, kto nie może spokojnie rozmawiać. A typowym argumentem Greka dla jego głośnego zachowania jest to, że uwielbia być towarzyski.

Grecy są owłosieni

Cudzoziemcy, zwłaszcza mieszkańcy Europy Północnej, uważają, że mężczyźni (a także kobiety) w Grecji mają wąsy, a ich ciała obrośnięte są włosami. Jednak w ostatnich latach Grecy zaczęli dbać o swój wygląd tak samo jak kobiety.

Grecy są beztroscy

Jednym z najsilniejszych stereotypów o Grekach jest to, że są beztroscy i leniwi. Jednak obecny kryzys spowodował wiele problemów w codziennym życiu mieszkańców Grecji i niepokój o ich przyszłość.

Grecy są palaczami

Niestety to smutny fakt. Grecja ma najwyższy wskaźnik spożycia tytoniu w Unii Europejskiej. Ostatnie badania wykazały, że duża liczba greckich nastolatków pali już od 15 roku życia.

Maminsynek i córeczka tatusia

Greccy rodzice są często nadopiekuńczy i rozpieszczają swoje dzieci. W greckiej rodzinie matka nierzadko gotuje i sprząta dla syna, dopóki ten nie zdecyduje się na samodzielne zamieszkanie. A to zwykle ma miejsce po 30. roku życia. Z drugiej strony, tradycyjny ojciec grecki zapewnia córce komfort i wsparcie finansowe, dopóki nie wyjdzie za mąż.