stereotypy.pl

wszystko co chcesz wiedzieć o stereotypach!

Stereotypy o Hindusach

stereotypy-hindusi

Pomimo że Indie to kraj z potencjałem na dalszy rozwój, zdecydowanie daleko mu do rzeczywistości z filmu „Slumdog Millionaire”. Minusem jest także to, że wokół obywateli Indii krąży wiele niesmacznych stereotypów, których wszyscy Hindusi mają już po dziurki w nosie. Sprawdźmy więc, jakie stereotypy o Hindusach powinny zniknąć z naszego społeczeństwa.

Wszyscy Hindusi to eksperci IT

Hindusi zaprezentowali swój talent w różnych dziedzinach – daleko poza sektorem informatycznym. Na dowód wymienimy kilka popularnych osobistości z Indii – Priyanka Chopra (aktorstwo/śpiew), premier Narendra Modi (polityk), A.R.Rahman (muzyk), Mahendra Singh Dhoni (sport) i Amartya Sen (literatura). Krótko mówiąc, pula talentów w Indiach jest ogromna i zróżnicowana.

Kuchnia indyjska to kurczak maślany lub pikantne curry

W rzeczywistości regionalne zróżnicowanie kraju znajduje odzwierciedlenie również w potrawach. Faktem jest, że kurczak maślany, kurczak masala i curry to tylko niewielka część kuchni indyjskiej. Każdy z 29 stanów Indii serwuje swoją własną specjalność.

Wszystkie małżeństwa są aranżowane przez rodziców

Szczerze mówiąc, rodzice w Indiach są znacznie bardziej liberalni, niż się ich wszędzie przedstawia. Nawet jeśli większość małżeństw w Indiach jest aranżowana, z pewnością wzrosła też liczba małżeństw miłosnych. Ponadto w dzisiejszych czasach, gdy dzieci w Indiach osiągają wiek, w którym mogą zawierać związki małżeńskie, nie są już zmuszane do ożenku, tak jak to miało miejsce w przeszłości.

A jeżeli fascynują Cię Indie, tutaj dowiesz się więcej o kulturze w starożytnych Indiach.

Wszyscy Hindusi są dobrzy w jodze

Niektórzy Hindusi nie mają giętkich kości w ciele, więc joga dla każdego Hindusa nie wchodzi w rachubę. Indie mogą być znane z jogi. Jednak zakładanie, że każdy Hindus zna swoje asany, jest tutaj błędne.

Hindusi to wegetarianie, ponieważ czczą krowy

W Indiach występuje mieszanka wegetarian, nie-wegetarian i wegan. Poza tym, jak wcześniej wspomnieliśmy, kurczak maślany i kurczak masala, a do tego tikka i kebab oraz wiele innych dań mięsnych jest bardzo cenionych przez hinduską populację.