stereotypy.pl

wszystko co chcesz wiedzieć o stereotypach!

Stereotypy o księgowych

stereotypy-ksiegowi

Świat czasami mówi o księgowych, jakby byli bandą maniaków matematycznych, którzy kochają podatki i spędzają sobotnie wieczory, grając w bingo z kalkulatorem. Oczywiście stereotyp księgowego nie ma prawie nic wspólnego z rzeczywistością. Czas na stereotypy o księgowych.

Księgowi to matematyczne kujony

Większość księgowych całkiem nieźle radzi sobie z liczbami. Jest to stereotyp księgowego, który ma swoje zalety. Jednak w żadnym wypadku większość z nich nie jest matematycznymi geniuszami, którzy w wolnym czasie rozwiązują niemożliwe równania. Wszyscy księgowi mają zainteresowania poza żonglowaniem liczbami, w tym ratowanie wielorybów, kręcenie filmów i wizyty na pokazach mody itd. Muszą też być dobrzy w komunikacji, podejmowaniu etycznych decyzji i kreatywnym myśleniu.

Księgowi są nudni

Księgowi to ludzie. Są takimi samymi wspaniałymi, mądrymi, interesującymi osobami, jakie znajdziemy w każdym innym zawodzie – od cichych do głośnych, poważnych do zabawnych, introwertyków do ekstrawertyków. Księgowi to coś więcej niż tylko analityczne umysły zdolne do rozwiązywania naprawdę trudnych problemów.

Księgowi nadają się tylko do podatków

Podatki to tylko ułamek branży księgowej i wielu księgowych nie ma z tym nic wspólnego. Księgowi sprawiają, że firmy odnoszą sukcesy, pomagają światu zdobyć wiedzę finansową, pomagają w utrzymywaniu ekonomii miast, zarządzają finansami grubych ryb itd.

Księgowi to pustelnicy

Ten stereotypowy obrazek księgowego, który siedzi sam w jakimś biurowym boksie z arkuszem kalkulacyjnym, jest daleki od prawdy. Księgowi kierują firmami i organizacjami na całym świecie – i nie robią tego w pustelni. Jeśli bylibyśmy księgowym i zdobylibyśmy swoją pierwszą pracę, zobaczylibyśmy, że nie tylko spędzamy z teamem pracowników cały dzień, ale prawdopodobnie też większość nocy.

Księgowi to liczykrupy

Wbrew powszechnemu przekonaniu księgowi nie żyją, by chować grosze do skarpety. Księgowi uwielbiają wydawać pieniądze, jeśli w danym momencie jest to mądra decyzja. Po prostu wszystko sprowadza się do rozsądnych wyborów. A jeśli jakiś duży przedsiębiorca w firmie ma zamiar zrobić coś głupiego, cóż, w pobliżu powinien być mądry księgowy, aby go powstrzymać.