stereotypy.pl

wszystko co chcesz wiedzieć o stereotypach!

Stereotypy o Francuzach

stereotypy-francuzi

Prawda jest taka, że każdy kraj i kultura promują wartości moralne, tradycje oraz przekonania wśród swoich obywateli. I stąd biorą się stereotypy. Jednakże nawet jeśli pochodzimy z tego samego kraju, każdy z nas jest inny i przeżył inne doświadczenia, które kształtują nas w różny sposób. A Francja wcale nie jest tutaj wyjątkiem. Przyjrzyjmy się zatem, jakie są popularne stereotypy dotyczące Francuzów.

Francuzi to najlepsi kochankowie

Uważa się, że Francuzi, zwłaszcza mężczyźni, są najbardziej romantyczni. Wybierają najlepsze restauracje, zasypują kobiety kwiatami i recytują poezję. Jednak zależy to wyłącznie od indywidualnej osoby.

Dlatego najlepszym sposobem, aby to sprawdzić, jest znalezienie sobie francuskiego kochanka!

Francuzi dużo palą

Francuzi do dziś uważani są za koneserów tytoniowych, którzy spędzają całe dnie na paleniu. Istnieje też przekonanie, że Francuzi zaczynają palić już w bardzo młodym wieku.

Faktem jest, że Francja nie znajduje się w czołówce krajów z największą liczbą palaczy. Jednak Francuzi w dalszym ciągu palą więcej niż obywatele krajów ze średnią liczbą palących. Mężczyźni – 32,3%. Kobiety – 21,6%.

Francuzi kochają bagietki

98% procent Francuzów codziennie spożywa pieczywo. We Francji co sekundę powstaje i spożywa się 320 bagietek. A to daje 10 mld bagietek rocznie!

UNESCO donosi, że pieczywo jest niezbędnym elementem kuchni francuskiej. Francja to niekończące się regionalne rodzaje pieczywa, kursy samodzielnego wypieku chleba i interaktywne wycieczki po krainach wypieków. Mimo tego i tak krajem spożywającym najwięcej pieczywa są Niemcy.

Francuzi nie myją się codziennie

Istnieje stereotyp, że Francuzi nie myją się codziennie i dlatego ich marki perfum są tak znane. Ten stereotyp może mieć historyczne korzenie. W XVII wieku ludzie w całej Europie uważali, że mycie ciepłą wodą sprzyja rozprzestrzenianiu się chorób. Istnieje również legenda, że ​​Ludwik XIV wziął prysznic tylko dwa razy w życiu.

Prawda jest taka, że ​​zwyczaj brania prysznica lub mycia nie ma nic wspólnego z krajem ani narodowością. Większość ludzi ma dobre nawyki higieniczne. A jeśli są osoby, które tego nie robią, nie ma to nic wspólnego z ich krajem.

Francuska kuchnia jest najlepsza

Wszyscy uważają, że francuska kuchnia jest jedną z najlepszych na świecie. Kuchnia francuska została wpisana w 2010 roku na Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości.

A więc nie pozostaje nam nic innego, jak zdjąć czapkę z głowy przed wykwintnymi daniami francuskich ekspertów kulinarnych.