stereotypy.pl

wszystko co chcesz wiedzieć o stereotypach!

6 największych stereotypów o prawnikach

stereotypy-prawnicy

Obrzydliwie bogaci. Przez cały czas noszą kosztowne garnitury i wysokie szpilki. Prawnikami są tylko mężczyźni. Mają bar w swoim biurze i regularnie piją szkocką whisky o 11 rano, a nawet przez cały dzień. Siedzą w tym tylko, aby zarabiać pieniądze. Biegają za karetką pogotowia i ciągle przesiadują w szpitalach, łapiąc klientów.

Są to tylko niektóre z przyjętych z góry wyobrażeń dotyczących prawników, zwłaszcza tych, którzy reprezentują osoby zgłaszające roszczenia z tytułu obrażeń ciała. Wiele z tych kwestii to tylko zwyczajne stereotypy. I być może dotyczą one niektórych prawników, ale z pewnością nie reprezentują znacznej większości.

Prawnicy nie są aż tak bogaci

Owszem większość prawników może sobie pozwolić na wygodne życie w ramach swoich zarobków. Jednak ogromne posiadłości nad jeziorem i wille z basenami są bardzo dalekie od prawdy.

Drogie garnitury i wysokie obcasy

Są prawnicy, którzy stawiają na bardziej ekstrawagancki wizerunek. Aczkolwiek ubiór prawnika zwykle sprowadza się do bardziej swobodnego stroju. Prawdę mówiąc, w lecie niejeden prawnik spaceruje po swojej firmie ubrany w zwyczajne ciuchy, które równie dobrze można włożyć, wychodząc na zakupy, z psem do parku albo na spotkanie w miejscowej kawiarni.

Wszyscy prawnicy to mężczyźni

Biura prawnicze już dawno temu przestały być klubami „tylko dla chłopców”. Przeciętny zespół prawniczy składa się dzisiaj z mężczyzn i kobiet. I obydwie płci są znakomite w swoim zawodzie. Pracownicy w znanych firmach są jednymi z najlepszych w branży i pracują, aby zapewnić klientom reprezentację, wsparcie i porady na najwyższym poziomie.

Prawnicy zawsze sączą drogą whisky w swoim biurze

Minibar w biurze? Jest to książkowy przykład prawniczego stereotypu, w którym nie ma ani krzty prawdy. Bardziej prawdopodobne jest, że prawnicy zajadają tort na urodziny członka personelu albo piją kawę lub soczki z trawy. A co do picia alkoholu w pracy? Nie jest to ani profesjonalne, ani dobre dla zdrowia.

Prawnicy widzą w klientach tylko pieniądze

Pieniądze są ważnym aspektem większości zawodów. Jednak w kwestii prawników pieniądze są zapewnianiem klientom odpowiedniego odszkodowania i tego, że będą mogli stanąć z powrotem na nogi i wrócić do pracy tak szybko i bezpiecznie, jak to tylko możliwe. Większość prawników wychodzi z założenia, że każdy ma prawo do uczciwej reprezentacji prawnej, niezależnie od sytuacji finansowej. Z tego względu zwykle kierują się polityką – nie ma wygranej, nie ma zapłaty.

Biegają po szpitalach, aby znaleźć klientów

Jest to prawdopodobnie największy stereotyp o prawnikach, który wciąż żyje własnym życiem. To stwierdzenie nie może być dalsze od prawdy. Faktem jest, że włóczenie się po szpitalach jest też całkowicie nieetyczne. Większość klientów trafia do biur prawniczych z polecenia. A to dlatego, że prawnicy są dobrzy w swoim fachu.

Na zakończenie warto jeszcze dodać, że prawnicy nie wbijają noża w plecy ani nie rozsiewają żadnych plotek. Są zbyt zajęci pracą, żeby marnować czas na niepotrzebne dramaty. Prawnicy szanują swoich klientów i szanują siebie nawzajem. I prawie wszyscy z nich nie reprezentują spraw, tylko reprezentują ludzi.