stereotypy.pl

wszystko co chcesz wiedzieć o stereotypach!

Stereotypy o rudowłosych

stereotypy-o-rudowlosych

Jeżeli mamy rudą czuprynę, to prawdopodobnie słyszeliśmy wiele rzeczy związanych z kolorem naszych włosów. Prawda jest taka, że istnieje mnóstwo stereotypów dotyczących rudowłosych. Niektóre są prawdziwe, a niektóre zwyczajnie są głupie. Dlatego nadszedł czas, aby dokonać małej segregacji i wyeliminować mity o rudowłosych.

Rudowłosi mają krótki lont

Kompletna bzdura! Ludzie myślą, że skoro ktoś ma rude włosy, od razu musi mieć gorący temperament. I chociaż w przypadku niektórych rudowłosych może to być prawda, w dalszym ciągu są to osoby jak wszystkie inne. Kolor włosów nie determinuje nastawienia danej osoby. Jednak przy odpowiednim nacisku każdy może eksplodować, nie tylko rudowłosy.

Rudowłosi to Irlandczycy lub Szkoci

Kolejne pudło! Osoby z rudymi włosami pochodzą z różnych zakątków globu. To fakt, że ​​większość rudowłosych pochodzi z Irlandii i Szkocji, ale nie wszyscy. Rudowłose osoby można spotkać na całym świecie – nawet w najmniej oczekiwanych miejscach, takich jak Izrael, Hiszpania i Afryka.

Rudowłosi inaczej odczuwają ból

Jest to fakt. Gen MC1R, który sprawia, że włosy stają się rude, prawdopodobnie powoduje też zmianę w odczuwaniu bólu. Przeprowadzone badania wykazały, że rudowłosi mogą potrzebować większego znieczulenia niż osoby z innym kolorem włosów.

Należy tutaj dodać, iż gen Mc1R sprawia, że ​​rude osoby są bardziej wrażliwe na ból.

Rudowłosi nie wychodzą na słońce

Nie jest to prawda. Mogą przebywać na słońcu tak samo, jak wszyscy ludzie. Jednak większość rudowłosych nie chce ryzykować ekspozycji na słońce. Z tego względu nierzadko chronią się przed słońcem, używając filtrów przeciwsłonecznych albo zakrywając ciało elementami garderoby. Dzieje się tak, ponieważ osoby o rudych włosach są bardziej podatne na raka skóry. (Tutaj dowiesz się, czy solarium powoduje raka skóry).

Wszyscy rudowłosi mają piegi

Jest to kolejny stereotyp, który powinien odejść w niepamięć. Pomimo że wiele rudych osób ma piegi, jest też wiele takich, które ich nie mają. Faktem jest, że piegi są wytworem naszego ciała, a niektóre osoby wykazują większe skłonności genetyczne do ich tworzenia.

Rudowłose kobiety są lepsze w łóżku

Przeprowadzono pewne badania, które pokazują, że rudowłose kobiety mogą mieć lepsze powodzenie w łóżku niż blondynki, czy brunetki. Jednak, czy to oznacza, że ​​są też lepsze w łóżku?

Rudowłosi to nerdy

Kłamstwo! Rudowłosi mężczyźni nie są większymi nerdami niż pozostali faceci. Telewizja lubi przedstawiać rudych mężczyzn jako kujonów i nerdów. Jednakże warto zaznaczyć, że jest też mnóstwo rudowłosych ślicznotek i przystojniaków, którzy są gwiazdami filmowymi, artystami muzycznymi, sportowcami i modelkami.

Rudowłosi to rzadki wyjątek

Jakby nie było, jest to prawda. Rudowłosi stanowią mniej niż 2% populacji. A to czyni ich dość unikalnym przedstawicielem naszego gatunku. To właśnie ten gen, który jest nieodzowną częścią rudowłosych, zapewnia ten wspaniały kolor rdzawej czerwieni. Nie wszyscy go mają, dlatego osoby z rudą fryzurą są bardziej wyjątkowe.