stereotypy.pl

wszystko co chcesz wiedzieć o stereotypach!

Cztery najczęstsze stereotypy o kobietach

kobiety

Poniższe stereotypy o kobietach krążą w naszej cywilizacji od długich lat. Zobaczmy, które z nich pojawiają się najczęściej.

Kobiety wolą zostać w domu

Powszechny stereotyp mówi, że kobiety wolą zostać w domu. Jednak badania wykazują, że tak naprawdę preferują rozwijanie swojej kariery. Faktem jest, iż 96 procent młodych matek stwierdziło, że są podekscytowane powrotem do pracy po urodzeniu dziecka.

Jednakże sceptycy nie chcą dać wiary w to, że kobiety pragną rozwijać swoją karierę dla osobistego spełnienia. A wielu osobom trudno w to uwierzyć z powodu tych staroświeckich założeń.

A tutaj wrzuciliśmy 10 irytujących stereotypów o dziewczynach.

Kobiety nie kierują się zarobkami

Prawda jest taka, że kobiety nie tylko chcą pracować. Bardzo lubią też zarabiać pieniądze.

Spowolnienie kariery zaczyna się od macierzyństwa

Panuje przekonanie, że kobiety kończą karierę po urodzeniu dziecka. Jednak w rzeczywistości kariera zaczyna zaliczać spadek u kobiet o wiele wcześniej. Powodem są m.in. kary zawodowe – postrzeganie zaangażowania w pracę, jakie wpływa na decyzje menedżerów związane z awansami i przydziałami. Zazwyczaj zaczyna się w momencie, gdy kobieta poznaje partnera w życiu prywatnym.

Możesz też dowiedzieć się, czy w Polsce dyskryminowani są single.

Kariera nie ma kluczowego znaczenia dla wizerunku kobiety

Wiele osób twierdzi, że praca jest istotą tego, co to znaczy być mężczyzną, a także, że praca nie jest istotą kobiecości. Jednakże wiele kobiet czerpie dużą część swojej tożsamości właśnie ze swojej pracy. Problemem jest to, że społeczeństwo nieustannie wmawia kobietom, jaki ma wyglądać rdzeń kobiecości.

Ażeby kobiety mogły uzyskać jak największy udział, zarówno mężczyźni, jak i kobiety, będą musieli zmienić sposób, w jaki definiują kobiety w pracy. A organizacje będą musiały im na to pozwolić.